Na začátku tréninku se trochu rozehřejeme, rozhýbeme ztuhlé klouby a třeba si i zahrajeme nějakou hru. Součástí tréninku je samozřejmě i chvilka posilování, kde využíváne hlavně hmotnost svého těla, případně partnera. Zopakujeme už známé techniky, abychom nevyšli ze cviku a vrhneme se na učení nových – je možné očekávat v průměru jednu novou techniku týdně, na začátku jich samozřejmě bude o něco více. Rozhodně se nebudete nudit v tom smyslu, že bychom se třeba dva týdny neučili nic nového.

Samozřejmě budeme procvičovat ve dvojicích či větších skupinách, takže pokud s sebou chcete mít kamaráda, můžete cvičit s ním. Nakonec vše procvičíme ještě jednou, a to pod nějakým tlakem – simulace překvapení, stresu, fyzického vyčerpání atd., abychom si byli jisti, že danou techniku zvládáme. Nakonec se samozřejmě protáhneme a vydýcháme.


Není třeba se bát, že vás někdo bude bít nebo se vám smát, vždy respektujeme technickou vyspělost studentů. Níže uvedené ochranné pomůcky na začátku slouží spíše jako pojistka, kdyby někomu náhodou ujela ruka. Žádné bojové umění není samozřejmě možné cvičit bez kontaktu, ale bezpečnost je vždy na prvním místě. Zpočátku budeme techniky nacvičovat ve dvojicích a pomalu, kontrolovaně, pak přejdeme k tzv. slowfightu, což je jakási simulace konfliktu prováděná zpomaleně, a až později se dostaneme ke kontrolovanému sparingu.

Jak tedy začít?

Nejjednodušší je prostě přijít a vyzkoušet si to. Třeba na běžný trénink. Je samozřejmě možné se zařadit do již probíhajícího kurzu, ale ideální je chytit začátek nového. Průběžně pořádáme náborové semináře, když otevíráme nové třídy, což je samozřejmě lepší, protože nebudete muset dohánět základy.

Co potřebuji na trénink?

Na začátek stačí triko, kraťasy nebo dlouhé kalhoty na cvičení, ručník a pití. Po prvních pár lekcích je vhodné si pořídit chránič na zuby a suspenzor – platí i pro dámy, pro další trénink budou nutné i mma rukavice.

Tréninky probíhají na adrese

Mjr. Nováka 34

OSTRAVA-HRABŮVKA

Pondělí a čtvrtek od 16:30 do 17:50 (začátečníci)

Pondělí a čtvrtek od 18:00 do 19:30 (pokročilí)